Opis: 

Inne oznaczenia / Other Names
EPCD, Chełm
Status
Lotnisko
Współrzędne / Coordinates
N51°04'57.8" E23°26'15.9"
Radio
Depułtycze-Radio 119.580
Elewacja / Elevation
728 ft
RWY
18L/36R 1020 x 30m Concrete
Drugi RWY / Second RWY
18R/36L 800 x 50 Grass
Kontakt / Contact
+48 82 564 00 28 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.
Uwagi / Caution
Pasy oznakowane. TWR, WDI i hangar po W stronie RWY. AVGAS wyłacznie dla własnych potrzeb. Wschodni krąg dla samolotów. Zachodni krąg dla statków powietrznych bez napędu. Nr rej. ULC 66. UWAGA: Nie wykonywać lotów nad zwartą zabudową miasta Chełm. EN: RWY marked. TWR, WDI and hangar W of RWY. Fuel station, AVGAS only for own use. Eastern traffic circuit for powered ACFT, western for gliders. WARNING: Overflying city of Chełm prohibited.
AIP
http://ais.pansa.pl/vfr/aippliki/EP_AD_4_EPCD_3-0_en.pdf
Link
http://cl.pwszchelm.pl/

Aktualizacja: 12.02.2022

Właściciel: 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie,
ul. Pocztowa 54, 22-100 Chełm,
T: +48825658895

Użytkownik: 

Centrum Lotnicze PWSZ w Chełmie,
ul. Pocztowa 54A, 22-100 Chełm,
T: +48825640028,
centrumlotnicze@pwsz.chelm.pl

Powiązane galerie: 

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

Dla wszystkich

Dla wszystkich zainteresowanych prawdopodobnie od lipca br. będą uruchomione komercyjne loty widokowe. W celu informacji polecam lokalnie mieszkającym udać się na lotnisko i indywidualnie dowiedzieć, ewentualnie dzwonić do Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie

To nie komentarz to pytanie

To nie komentarz to pytanie czy można polatać prywatnie nad okolicami jako pasażer ,ile to ewentualnie kosztuje za dwie osoby bo chciałbym zrobić niespodziankę kochanej osobie ? . Bardzo proszę o odpowiedź.

podłączam się do pytania.

podłączam się do pytania.

Odwiedziłem lotnisko 21

Odwiedziłem lotnisko 21 kwietnia 2011r.Byłem pod wrażeniem.Lotnisko piękne.

Linie wysokiego napięcia

Linie wysokiego napięcia zostały już wkopane w ziemię. Nie ma żadnych obaw na podejściu z obydwu stron pasa ;)

witam czy może ktoś pracuje

witam czy może ktoś pracuje nad scenerią do FSX-a?

WOW.. na zdjeciach swietnie

WOW.. na zdjeciach swietnie to wyglada... czy sa jakies oplaty za ladowanie lub za konwojera?

Nie ma opłat.

Nie ma opłat.

Bardzo fajne lądowisko tylko

Bardzo fajne lądowisko tylko nie dla mieszkańców!!! była całkiem spokojna okolica a teraz nie ma dnia aby coś nie warczało - nie byłoby problemu gdyby loty odbywały się z dala od zabudowań a nie latają nad domami dość nisko i często - teraz jeszcze doszło latanie nocą !!! dlaczego przyjmeność jednego musi wiązać się z utrapieniem drugiego ??? czy nie można skierować tras lotu nad pola i łąki ??? kto wogóle wydaje pozwolenia na tak częste loty ???

Problem dotyczy nie tylko

Problem dotyczy nie tylko Depułtycz Królewskich i pobliskiej Pokrówki, ale wielu innych lądowisk w Polsce i na świecie. Niestety tak to już jest, że lądowiska, drogi, linie kolejowe przeszkadzają okolicznym mieszkańcom, bo zakłócają ciszę. Tego zjawiska nie da się całkowicie uniknąć, aczkolwiek od odpowiedzialnych pilotów także zależy, na ile uciążliwość lotów dla okolicznych mieszkańców będzie dotkliwa.
A Mieszkańcowi Pokrówki chciałbym zaproponować, aby spróbował przelotu małym samolotem, aby zobaczyć jak to wygląda "z drugiej strony". Jeżeli w Depułtyczach nie byłoby to możliwe, to zapraszam na gratisowy lot do mnie, do Góraszki. Może Kolega tez "złapie bakcyla" i pokocha ten piękny sport, jakim jest lotnictwo. A wtedy okaże się, że dźwięk silnika przelatującego samolotu już nie drażni, ale zamienia się w przyjemną dla ucha muzykę...
A do wszystkich Koleżanek i Kolegów Pilotów apeluję za głosem nielatających mieszkańców naszego kraju: w miarę możliwości starajmy się uszanować ich spokój.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Tadeusz

Odwiedziłem lotnisko w X.2010

Odwiedziłem lotnisko w X.2010 r. Poprzednim razem byłem tu równo 2 lata temu. Jestem mile zaskoczony niesamowitym postępem prac. Wspaniałe przedsięwzięcie. Port lotniczy z prawdziwego zdarzenia! :-)