Opis: 

Inne oznaczenia / Other Names
EPKG, Kołobrzeg
Status
Lotnisko
Współrzędne / Coordinates
N54°12'01.0" E15°41'03.1"
Radio
Bagicz-Radio 118.830
Elewacja / Elevation
20 ft
RWY
075/255 (07/25), 892 x 40 m beton, N54°12'01.0" E15°41'03.1"
Kontakt / Contact
Aeroprzystań. Przyloty: +48 571 857 000, epkgbagicz@gmail.com. Loty widokowe: +48 695 281 050, aeroprzystan@gmail.com
Uwagi / Caution
PN 1h. Przyloty poza HO PN 12h. Godziny pracy: maj-wrz MON-FRI 1000-1800 UTC, SAT-SUN 0800-1800 UTC, paź-kwi MON-FRI 1100-1300 UTC, SAT-SUN 1000-1200 UTC. Po starcie z RWY 25 pierwszy zakręt na kręgu południowym na wysokości min 1000ft. ULC Nr rej. 61. UWAGA: Zakaz lotów nad osiedlem Podczele (krąg południowy). Silny boczny wiatr - bryza morska. Możliwość napływu lokalnego zamglenia lub mgły. EN: PN 1h. Arrivals outside HO PN 12h. Operating hours: MAY-SEP MON-FRI 1000-1800 UTC, SAT-SUN 0800-1800 UTC, OCT-APR MON-FRI 1100-1300 UTC, SAT-SUN 1000-1200 UTC. After T/O from RWY 25 crosswind turn not lower than 1000ft while on southern traffic circuit. ULC Nr rej. 61 WARNING: Overflying "Podczele" housing prohibited (southern traffic circuit). Strong crosswind - sea breeze. Possibility of rapid inflow of local haze or advection fog.
AIP
https://www.ais.pansa.pl/vfr/pliki/EP_AD_4_EPKG_en.pdf
Link
https://www.facebook.com/BagiczAirport/

Aktualizacja: 09.07.2022
Aktualizacja: 16.06.2022
Aktualizacja: 13.02.2022

Użytkownik: 

Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej
Przedstawiciel Zarządzającego:
Aeroprzystań Sp z o.o.
+48 571 857 000
epkgbagicz@gmail.com

Powiązane galerie: 

Bagicz - Galeria 5

Autor:  Adam Kalinowski

Bagicz jakiego miejscowi z dołu nie znaja;-), szkoda !!!

Bagicz - Galeria 4

Autor:  Bogusław S. Kafarski

Bagicz - panorama okolicy lotniska w dniu 06 czerwca 2010

Bagicz - Galeria 3

Autor:  Bogusław S. Kafarski

Galeria SP-KHB: lotnisko w Bagiczu (pas 08-26) widziane z wysokości 300 metrów w dniu 28 sierpnia 2011

Bagicz - Galeria

To Jest BAGICZ;-) Tak było w Lipcu 2011...
Zapraszamy wszystkich lotnych i ich towarzyszy na sezon 2012, piękna plaża, świeża rybka, imprezka też się zorganizuje, fajni ludzie, możliwość noclegu i ważne -przypilnujemy wasze płatowce..:)

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

krążą plotki, że chcą tam

krążą plotki, że chcą tam uruchomić loty cargo, ale potrzeba do tego całego pasa, niestety jakaś część (boda 800m) należy do miasta i prezydent jest troche sceptyczny, pewnie wolałby ten teren podziałkować i zarobić ;)

Skoro druga część pasa jest

Skoro druga część pasa jest już oficjalnie lotniskiem do działkowanie i sprzedawanie już niemożliwe jest na osi pasa :)

Pozostawione swojemu losowi,

Pozostawione swojemu losowi, zaniedbane lotnisko z dobrym, betonowym pasem i miejscami do parkowania. To kara, że lotnisko ma tradycje niemieckie i sowieckiej armii? Przy takim największym w Polsce kurorcie jakim jest Kołobrzeg ? To jakaś paranoja!

Kolego dlaczego piszesz

Kolego dlaczego piszesz pozostawione swojemu losowi? Przecież to kompletna nieprawda! lotnisko z roku na rok funkcjonuje coraz lepiej i oby tak dalej sie rozkręcało:) ja widzę więcej dobrego tam niz złego więc nie rozumiem twojej wypowiedzi...czego oczekujesz? stacji serwisowej?hotelu 5gwiazdek przy pasie? Umówmy się,że fajnie jest bo pas jest cały, pomalowany, miejsca postojowe są, nawet samolot bezpiecznie można zostawić na pare dni, ludzi i sprzetu coraz wiecej...to powiedz co chciałbys wiecej???

Z trzech lotnisk powojskowych

Z trzech lotnisk powojskowych aktualnie Kołobrzeg-Bagicz ma największe wzięcie, ponieważ jest uporządkowany i coraz lepiej zorganizowany niż np Słupsk-Redzikowo czy szykowany na Port Lotniczy środkowego wybrzeża Koszalin-Zegrze Pomorskie ...

Pozostawione swojemu losowi,

Pozostawione swojemu losowi, zaniedbane lotnisko z dobrym, betonowym pasem i miejscami do parkowania. To kara, że lotnisko ma tradycje niemieckie i sowieckiej armii? Przy takim największym w Polsce kurorcie jakim jest Kołobrzeg ? To jakaś paranoja!

SUPER:)))) to najlepsze

SUPER:)))) to najlepsze lotnisko nad morzem jakie możemy miec!!! trzepiesz drzwiami i idziesz sie opalac:-) a jak jest z nocnym przylotem? ktoś próbował?

Startowaliśmy i lądowaliśmy

Startowaliśmy i lądowaliśmy kilka razy w nocy. Całą operację (nocne loty) trzeba dogadać z obsługą lotniska. Wystawiają oświetlenie. Podniósł się standard noclegów. Pojawiły się nowiutkie kontenery mieszkalne, wyposażenie kuchni i nawet pralka. Dla tych co mieszkają dłużej niż dzień czy dwa - duża wygoda. Noclegi zamawiamy u Pana Królikowskiego tel.795160418. ZAPRASZAMY

Byłem kolejny raz w tym

Byłem kolejny raz w tym roku;-)))) Jest fantastycznie, można śmiało wybrac się na cały weekend, samolot jest bezpieczny, obsługa super. Naprawde życzę całej ekipie z Bagicza aby lotnisko się rozwijało bo skorzystamy na tym my piloci:-)

Widzę że jest możliwość. :)

Widzę że jest możliwość. :) Przynajmniej była w tamtym roku. Szukam chętnych by rozwinąć lotnictwo ultralekkie w Kołobrzegu. Może ktoś chce kupić na spółkę samolot? :)

Jeszcze paliwo poproszę i

Jeszcze paliwo poproszę i będzie supermiejscowka na wiosna, lato, jesień.

W jakim stopniu jest

W jakim stopniu jest rozwinięte lotnictwo ultralekkie w Bagiczu? Jest możliwość hangarowania samolotów?

Też pytanie. Tam są

Też pytanie. Tam są hangaro-schrony po samolotach sowieckich. Tylko wszystko do zagospodarowania po uprzednich porządkach.

Na razie od czerwca

Na razie od czerwca zapewniamy PB95 O normalnym paliwie lotniczym będziemy myśleć. Zapraszam na nasze lotnisko.

Świetnie! Mam nadzieje że

Świetnie! Mam nadzieje że okoliczna administracja nie będzie robić problemów i pewnego dnia petrolot zagości na waszym lotnisku,jest potencjał! + Czekamy po wpisie do lotnisk na ATZ! ; )

Decyzją Prezesa Urzędu

Decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Na listę Lądowisk został wpisany BAGICZ. Pozwala to w świetle prawa na wykonywanie w tym miejscu operacji lotniczych. Wszystkich zapraszamy. Niedługo uruchomimy łączność radiową na częstotliwości 118.825

Przynajmniej na jakiś czas

Przynajmniej na jakiś czas lotnisko bezpieczne :)

W 2011 roku lotnisko Bagicz

W 2011 roku lotnisko Bagicz (inne miejsce startów i lądowań) zaliczyło kilkaset samolotów je odwiedzających. Spółka Baltic Center (właściciel terenu) zabezpieczyła do końca października lotniskową obsługę radiową. Baltic Center jest w trakcie certyfikacji lotniska w Bagiczu

http://www.ulc.gov.pl/index.p

http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemi...

Pod tym adresem na stronie ULC znajdziesz wykaz lądowisk gdzie jest Bagicz

Jakoś nie znalazłem w

Jakoś nie znalazłem w rejestrze lotnisk cywilnych lotniska Bagicz:(

Lotnicko Bagicz mimo pasa

Lotnicko Bagicz mimo pasa betonowego na razie ma status "inne miejsce startów i lądowań"

Czepiasz się - nie czytałeś

Czepiasz się - nie czytałeś legendy. Zobacz sobie jaki jest znaczek w Bagiczu i co on oznacza!! A w potocznej rozmowie, każdy skrawek ziemi, na którym wylądował i wystaratował bezpiecznie statek powietrzny to lotnisko - reszta to już prawnicze dyrdymały

Brawo Lotnisko Bagicz znowu

Brawo Lotnisko Bagicz znowu zyje to najpiekniejsze polskie lotnisko

Jakoś nie znalazłem w

Jakoś nie znalazłem w rejestrze lotnisk cywilnych lotniska Bagicz:(

Anonim jesteś upierdliwy ja

Anonim jesteś upierdliwy ja mucha arabska, lotnisko jest dla lotników a jak chcesz pobzykać starym BMW to np. w Poznaniu jest taki tor. Jest to lotnisko a jak nie widzisz to kup sobie okulary. Da się wylądować i wystartować.

UBOLEWAMY Z POWODU ODWOŁANIA

UBOLEWAMY Z POWODU ODWOŁANIA WYŚCIGÓW 1/4 MILI NA LOTNISKU BAGICZ. JAKO FANI PROSIMY O POWTÓRNE ROZPATRZENIE SPRAWY Z WYNAJĘCIEM LOTNISKA NA CZAS WYŚCIGÓW 1/4 MILI OD 16-17.07.2011. MOTYWUJEMY TYM, IŻ PRZEZ KILKA OSTATNICH MIESIĘCY UCZESTNICY WYŚCIGÓW PRZYGOTOWYWALI SIE ZARÓWNO PSYCHICZNIE JAK I STROILI SWOJE SAMOCHOWY NA NAJWAŻNIEJSZE ZAWODY TEGO SEZONU.

Z POWAŻANIEM:
FANI 1/4 MILI

Od soboty ( 25.06.2011 )

Od soboty ( 25.06.2011 ) zaczyna na nowo funkcjinować lotnisko w Bagiczu., nowa częstotliwość radiowa to 118.825 . Jest możliwość zakwaterowania i zabezpieczenia samolotu. Kontakt Dyrektor Tadeusz Królikowski +48 795160418 . ZAPRASZAMY

Oprócz pytań powyżej, jeszcze

Oprócz pytań powyżej, jeszcze pozostaje kwestia paliwa.. z mapki wygląda, że w promieniu 200km Avgasu nie uświadczysz.... a miejscówka na wakacyjne spędzenie paru dni wygląda super :-)

Paliwo w Aeroklubie

Paliwo w Aeroklubie Szczecińskim Lotnisko - Dąbie, 100 km od Bagicza.W rozsądnej cenie.

Jak to nie, Heringsdorf

Jak to nie, Heringsdorf (EDAH) zaraz za Niemiecką granicą, około 100 km od Bagicza. Opłaty za lądowanie rzędu 7-10 Euro, paliwo dostępne bez problemu i non stop. Takie czasy, czasami taniej i wygodniej do Niemiec polecieć :)

MJZ

Jaki jest obecnie stan

Jaki jest obecnie stan pasa?
Czy jest możliwość zakotwiczenia samolotu na kilka dni? Jaki koszt? Czy są w okolicy jakies miejsca do przespania się?
Jak z dolotem przez strefy wojskowe?

Pzdr.