Opis: 

Inne oznaczenia / Other Names
EPSU
Status
Lotnisko
Współrzędne / Coordinates
N54°04'27.9" E22°54'00.3"
Radio
Suwałki-Radio 122.8
Elewacja / Elevation
584 ft
RWY
071/251 (06/24), 640 (AIP) 880 (nieoficjalnie) x 70 m, N54°04'27.9" E22°54'00.3"
Kontakt / Contact
Suwalska Szkoła Lotnicza tel.: +48-602-640-355, +48-602-273-255, e-mail: lotnisko.suwalki@gmail.com
Uwagi / Caution
Nr rej.ULC 45
AIP
http://ais.pansa.pl/vfr/aippliki/EP_AD_4_EPSU_3-0_en.pdf
Link
http://ssl.suwalki.pl/

1. PPR 24h.
2. loty nocne PPR.

1. PPR 24h.
2. Night flights PPR.

ATS: MON-FRI 08:00-16:00LMT, SAT-SUN-HOL: O/R PN

Użytkownik: 

Zarządzający lotniskiem:
Aeroklub Polski
ul. 17 Stycznia
00-906 Warszawa

Główny użytkownik:
Suwalska Szkoła Lotnicza
ul. Wojczyńskiego 1
16-400 Suwałki
Tel.: +48-602-640-355
Tel.: +48-602-273-255
E-mail: lotnisko.suwalki@gmail.com

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

Wlasnie wyladowalem w

Wlasnie wyladowalem w Suwalkach. To co piszecie to jakies bzdury. Wszystko wykoszone. Pas ponad 800m rowny jak lustro. Ladowonie szkolne free. Komercyjne z oplata. Mily Prezes zajal sie nami od razu. Polecam.

Być może masz problemy z

Być może masz problemy z czytaniem po Polsku Łukaszu, ale jeśli nie to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Suwałki to LOTERIA. Raz jest ok, a raz psy dupami szczekają, obsługa chamska i 50 zł od lądowania biorą (jak w Gdańsku na Lecha Wałęsy) - tylko standardy nieco inne :)
Za to ceny za zostawienie samolotu na noc sięgają zenitu :)

Pozwolę sobie zabrać głos -

Pozwolę sobie zabrać głos - jako, że miałem (wątpliwą) przyjemność kilka razy do Suwałk przylecieć. Komentarze zamieszczone poniżej 100 % prawda, ale to co Ty piszesz też jest prawdą... Otóż z mojego doświadczenia zauważyłem, że przylot do Suwałk to loteria. Czasem jest ładnie wykoszone i na miejscu ktoś miło nami się zajmie, a czasem krzaczory i bezczelna obsługa. Nie ma tu jednoznacznych zasad, brak powtarzalności. Zatem jeśli ktoś lubi loterie to polecam Suwałki :) Co do opłat - to są, były i raczej będą. Jeśli chcesz rachunek za wylądowanie - zapomnij. Musisz dać darowiznę na ich szkołę... :)

Co Wyście się spodziewali

Co Wyście się spodziewali hotelu na takim odludziu..?! tu za lądowanie powinni nam płacić a nie na odwrót ;| Chociaż by "wychodek" postawili ;>

Ta SP-AGA to gdzieś

Ta SP-AGA to gdzieś wylądowała ale na pewno nie w Suwałkach.

Witam Uwaga na ceny:

Witam

Uwaga na ceny:

Każdorazowe lądowanie: 50 zł (bez możliwości targowania się)
Hangarowanie: 150zł/doba
Postój pod chmurką (nie pilnowane): 30zł/doba

W zamian masz - pole, łąkę, trawę i ziemniaki po horyzont...i kilka rozsypujących się budyneczków, zachowały się z PRLu :)

Pas słabo zadbany, zawsze po wizycie na EPSU śmigło miałem zielone. Toaleta nie czynna (otwierana tylko na wizyty specjalnych gości), radia przeważnie nie ma. Na ok 100 lotów do Suw. odezwali się 2 razy. Avgasu brak, oświetlenia brak, ochrony brak, internetu brak, w sumie to brak czegokolwiek, gdyby nie baza LPR po sąsiedzku to nie było by tam żywego ducha przez większość czasu. Do miasta ok 5km, do najbliższego sklepu ok 2 km.

Ciekawostką za to jest szybkie pojawianie się "skarbnika" :)

faktycznie nie ma nic nawet

faktycznie nie ma nic nawet telefonu -ale to już ułomność Suwałk od dawna.

Byłem tam na jesieni, po

Byłem tam na jesieni, po wylądowaniu nagle zjawił się gościu na rowekru i pyta czy długo mam zamiar tu być. Powiedziałem ,że dopiero przyleciałem i nie wiem. On na to: no bo jest opłata 50zł za lądowanie, ale nie ma druczków i chce żeby to było jako darowizna na ichnią jakąś tam szkołę latania. Zapytałem czy w cenie jest hotel i toaleta (dla żartów), bo nawet rękawa nie było (tzn. było obdarte kółko w miejscu gdzie kiedyś był rękaw). Facet się nie znał na żartach i kazał mi spier... (dosłownie) jeśli mi się coś nie podoba. Cóż. Szybko skorzystałem z toalety (krzaki obok hangaru, bo facet nie miał klucza do budynku) i jak to on określił.. spier....łem :) Także warto polecieć do Suwałk jeśli chcecie poczuć się jak w jakieś dziczy :)

Bardzo dziękuję. Wstawiam

Bardzo dziękuję. Wstawiam zatem Suwałki Radio 122.8. Co prawda jak ostatnio lądowałem, to aktywna była akurat częstotliwość 122.7, ale rozumiem, ze to się już w Suwałkach nie zdarza... :-)
Zmiana wprowadzona już na fotolatanie.pl. Przy najbliższej synchronizacji pokaże się tutaj.
Pozdrawiam i będziemy wdzięczni za wszystkie inne zgłoszone poprawki, aby dane najlepiej odpowiadały rzeczywistości. Tej w realu, nie zawsze zgodnej z zapisami w AIP.

Co do znaków wywoławczych, to

Co do znaków wywoławczych, to teoria często rozmija się z praktyką. Podaj proszę jak w praktyce aktualnie woła się lotnisko EPSU i zaraz zmienimy.

Jak to jak? Oczywiście

Jak to jak? Oczywiście Suwałki Radio Wystarczy zajrzeć w AIP VFR (VFR AD4 EPSU 3). Nie dotyczy to tylko Suwałk Tych błędów jest więcej, niektóre z nich już przesłałem do redakcji

Pozdrawiam

Szata graficzna zakładki

Szata graficzna zakładki lotniska OK Tylko dlaczego twórcy podają nieaktualne dane? Gdzie funkcjonują jeszcze znaki wywoławcze na lotniskach typu Port i Kwadrat? Wystarczy to porównać z AIP. Jakoś zabrakło profesjonalizmu

Czy ktos posiada aktualny

Czy ktos posiada aktualny cennik oplat lotniskowych?