Opis: 

Status
Lądowisko
Współrzędne / Coordinates
N50°57'15.7" E21°31'45.6"
Elewacja / Elevation
580 ft
RWY
090/270, 1230 x 100 m, N50°57'15.7" E21°31'45.6"
Uwagi / Caution
Lotnisko agro. Pas startowy trawiasty, nieoznakowany, ogrodzony. Po południowej stronie 27 zbiornik na wodę

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

Witam Serdecznie Może ktoś

Witam Serdecznie

Może ktoś ma informacje jaki jest stan pasa w Rudzie Kościelnej i czy można spokojnie tam polecieć i bez obaw lądować.

Byłem w Rudzie Kościelnej

Byłem w Rudzie Kościelnej ostatnio w marcu 2011 r. Nawierzchnia była wtedy w przyzwoitym stanie, gdzieniegdzie trochę nierówności na murawie zawinionych przez dziki lub krety, ale także spore obszary nawierzchni nienaruszonej. Po low-passie można było stosunkowo łatwo ocenić stan nawierzchni i wybrać odpowiednie miejsce do przyziemienia. Ale teraz to pewnie przykryta śniegiem (?).

Can somebody tell me, if

Can somebody tell me, if there is possible to officially land in Ruda Kost with plane DA 40. I mean if there i necessary to ask some owner of the strip or what to do. We have business partners in Ostrowiec and this "airfield" would be perfect solution for the future. Thanks a lot for your help in advance !
Martin

Martin, this is more an agro

Martin, this is more an agro strip than AD. You cannot count on any information services there and the surface could be unsafe, especially for DA40. Choose Kielce, with concrete, parking station and security. Tomasz

OK Tomasz, thanks. Martin

OK Tomasz, thanks. Martin

Dziękuję CI Tadeuszu jak mi

Dziękuję CI Tadeuszu jak mi się uda to wiosenką podjadę autem bo tam będę a dopiero przymierze się w takim razie do wylądowania. Potrzebuję czasami bywać w Ostrowcu i okolicach. Jeszcze raz dziękuję za info że da się lądować.

Krzysztofie bywam często w

Krzysztofie bywam często w Ostrowcu i ostatnio odwiedziłem to lądowisko. Mam sporo zdjęć i video z tego tygodnia. Chętnie dogadałbym się co do wspólnych lotów w ten rejon z Warszawy lub okolic. 602 799 722. Pozdrawiam, Radek

PS Jeżeli ktoś jeszcze lata z Warszawy albo chce się tam wybrać proszę o kontakt.