Opis: 

Status
Lądowisko
Współrzędne / Coordinates
N51°44'53.2" E22°37'45.6"
Elewacja / Elevation
470 ft
RWY
098/278, 440 x 25 m, N51°44'53.2" E22°37'45.6"
Kontakt / Contact
Józef Nóżka tel.+48 604445375
Uwagi / Caution
Lądowisko prywatne na terenie byłego lotniska wojskowego. Korzystanie bezpłatne. W strefie TR04. Wyrównane, wałowane, koszone. Brak przeszkód do lądowania (na podejściu 10 są drzewa w odległości 60-70m, a na podejściu 28 tylko siatka ogrodzeniowa gospodarstwa, ale to nie przeszkadza. Jeżeli jest większy wiatr południowy można spotkać rotor. Brak wody i pola na namiot. Na lądowisku jest hangar.
Film
https://www.youtube.com/watch?v=_ct6jFcrfgE

Aktualizacja: 1.5.2021

Powiązane galerie: 

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

Mieszkałem na osiedlu

Mieszkałem na osiedlu wojskowym przy lotnisku w latach 55-63.Moja mama pracowała w bufecie na lotnisku.Pamiętam Biesy,Li2,Jaki.

Jako ciekawostka - na

Jako ciekawostka - na początku lat 60-tych ubiegłego wieku, na tym lotnisku uczył się pilotażu na samolotach TS-8 Bies Mirosław Hermaszewski. Wspomina on o tym w swojej autobiografii, zamieszczone jest też zdjęcie.

Byłem w Radzyniu Podl. na

Byłem w Radzyniu Podl. na koloniach, w latach 1956/57 kiedy było tam lotnisko. Pamiętam obok lotniska baraki koszarowe, gdzie przez drogę kolowały samoloty, były to ruskie myśliwce śmigłowe. Pamiętam ich loty ćwiczebne i specyficzną pracę silnika. Kiedy podchodziły do lądowania nad szosą, żolnierze blokowali chorągiewkami przejazd. Teraz lotniska nie ma, a w miejscu baraków powstało osiedle.
Pozdrawiam

A co tu dużo wiedzieć?

A co tu dużo wiedzieć? Lotnisko z historią "wrześniową". Przeszłość wojskowa, od lat nieczynne, "bez gospodarza", jakieś budynki po PGR. Nic ciekawego. Ani tam lądować ani startować. To już było...

W mailu

W mailu wspolpraca@dlapilota.pl opisałem kto zamieścił zdjęcie i kilka szczegółów dotyczących tego lądowiska.
Lotnisko było czynne do szkolenia do lat 80. Zostało przejęte przez JW będącą gospodarstwem pomocniczym i zostało przez wojsko przeorane. Żaden PGR tylko gospodarstwo pomocnicze wojska.
Teraz to własność prywatna, tak jak Krzewica k/ Międzyrzeca Podl.
Udało się zorganizować lądowisko trawiaste. Można lądować i startować.

W sieci mówią, że to po PGRze

W sieci mówią, że to po PGRze :) przepraszam. To w Krzewicy też coś się dzieje? Może więcej info? W spisie nie występuje. Chętnie obejrzał bym parę zdjęć szczególnie z byłej jednostki.

Szukamy osoby która umieściła

Szukamy osoby która umieściła zdjęcie Marynin k/Radynina Podlaskiego. Prosimy o kontakt za pomocą formularza ( http://dlapilota.pl/contact ) bądź email na konto: wspolpraca@dlapilota.pl

Jeśli wiesz coś na temat tego lotniska, prosimy o komentarz.
Pozdrawiamy,
Redakcja