Opis: 

Inne nazwy: EPSW (dla heliportu);
Częstotliwość: Informacja 118.5, Radio 122.6;
Współrzędne: N51°13'57.0" E22°41'30.0";
Elewacja: 664 ft;
Wymiary pasa: 1100 x 50 m;
Kierunek lądowania (GEO): 062/242;
Link: www.aeroklubswidnik.com.pl;
Kontakt: +48 817226476; 

Uwagi: Kołowanie do RWY 06/24 przez teren PZL-Świdnik (Augusta); 

1. PPR 24h.
2. Dozwolone są loty na statkach powietrznych z napędem bez łączności, po uzgodnieniu z ATS.

1. PPR 24h.
2. Flights of power driven aircrafts without radio contact are allowed, after consultation with ATS.

AFIS: T: +48817591360, T: +48817226476

Właściciel: 

Godziny pracy / Operating hours: MON-FRI 07:00-15:00LMT, SAT-SUN-HOL: po uzgodnieniu / after consultation,
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-ŚWIDNIK" S.A.,
Al. Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik,
T: +48817226476, T: +48817225000, 6258, 5488, 6476, F: +48817226007,
pzl.swidnik.pl, hem@pzl.swidnik.pl

Powiązane galerie: 

Świdnik - Galeria

06/10/2011 fot. Tadeusz Kowal
W tle zdjęć widać budowę nowego pasa. Pas wydaje się być idealnie w linii miasta i lotniska Lublin Radawiec. Nie jestem pewien czy to nie spowoduje konfliktów hałasowych i ruchowych z Lublinem....

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

do łysej, nic konstruktywnego

do łysej, nic konstruktywnego nie przedstawiłaś a Ajax, ab71 mają rację bo to utopienie kasy w "świdnickie" niby lotnisko....

Jak to jest ze lotnisko

Jak to jest ze lotnisko powstaje na terenie chronionym Natura 2000.Jak to jest ze kasa z całego Wojewodztwa Lubelskiego kosztem innych powiatow idzie na Swidnik.Co z lotniskiem w Niedzwiadzie i ile tam poszło kasy???

Człowieku, POMYLIŁEŚ PORTALE.

Człowieku, POMYLIŁEŚ PORTALE. To nie są pytania, które należy stawiać wpisując NIEMERYTORYCZNE posty w Bazie Lotnisk na Portalu Dla Pilota. Celem tej Bazy Danych jest AKTUALIZACJA sytuacji na lotniskach, lądowiskach i miejscach / terenach przystosowanych do startów i lądowań. Jak pisać potrafisz, to pisz na adres WŁAŚCIWYCH URZĘDÓW i Instytucji, które mają obowiązek prawny udzielania informacji publicznie dostępnych, włącznie z odpowiedziami na takie pytania. Z prośbą do MODERATORA, aby wreszcie zrobił porządek pod względem zasadności zamieszczania ewidentnych BZDUR na tak ciężko wypracowanej BAZIE DANYCH O LOTNISKACH.

następna pisowska filozofuje,

następna pisowska filozofuje, na Białej na Świdniku. Kto tobie płaci żebyś głupoty wypisywała?

Ponownie WSZYSTKIM

Ponownie WSZYSTKIM przypominam, że to Portal Dla Pilota, a nie Hyde Park. - Sprawa Pilna - do decyzji MODERATORA. Na tym Portalu mamy się wypowiadać MERYTORYCZNIE, bo zgiełk jarmarczny tu ZBĘDNY. Jeżeli za ab71, kaką i kilkoma innymi, także ,,zorro'' tutaj trafiło, to za chwilę będą wszyscy ,,pasjonaci i entuzjaści'' śmiecący na podlot.pl - Z ,,zachwytem'' czytaliśmy, co się na podlocie działo i wystarczy. Załóżcie sobie nowy podlot, a najlepiej WYLOT i razem z tym ,,utrudzonym'' ex adminem śmiećcie sobie lokalnie w Białej i w Świdniku.

a wiesz co ŁYSA, w Białej coś

a wiesz co ŁYSA, w Białej coś jest a w Świdniku na razie nic nie widać. Dwa i pół kilometra na szerokość 45 metrów to co to ma być, możesz mi wytłumaczyć, takich pasów nikt na świecie dzisiaj nie buduje ! Jeszcze jedno to będzie ale tylko "paseczek".

Jak nie wiesz ,,co to

Jak nie wiesz ,,co to będzie'' oraz pojęcia nie masz, do czego może służyć ,,paseczek'' o wym. 2 500 mb x 45 m, to sobie poczytaj Rozporządzenie Ministrów w sprawie kategorii i klasyfikacji lotnisk. Oczywiście, pod warunkiem, że nie tylko czytać potrafisz, ale zrozumieć, co w ww przywołanym Rozporządzeniu ,,stoi napisane''. Od tej pory na mnie nie licz, bo wiedza ŁYSEJ STEWARDESY nie leży na ulicy i nie jest dostępna dla gawiedzi.

Jak już piszesz, że ,,coś''

Jak już piszesz, że ,,coś'' się dzieje na bialskim lotnisko, to dopisz CO?????????? Chyba, że piszesz tak na zamówienie PŁATNE tej spółki ,,lotniskowej'', którą znajdziesz pod linkiem: http://www.cargohub.pl/index.php?l=pl&p=conowego
Jak widać na ich stronie www, poza mydleniem od 2008 roku, w sprawie bialskiego nadal NIC SIĘ NIE DZIEJE. Nie pieprz nam zatem na Portalu Lotniczym, jak ta Monika z TVN w swojej kropce!!!!

Oj coś nie za bardzo ludzie

Oj coś nie za bardzo ludzie żyją Świdnikiem. Na bialskim lotnisku coś się dzieje a tu, puchy.

Masz rację,dobrze

Masz rację,dobrze spostrzegłeś i jesteś bystry.W Świdniku jest jeszcze zapyziały PRL.BEZ POLOTU!!!