Opis: 

Inne oznaczenia / Other Names
Sobibór
Status
Lądowisko
Współrzędne / Coordinates
N51°27'16.6" E23°32'32.9"
Elewacja / Elevation
515 ft
RWY
044/224, 496 x 38 m, N51°27'16.6" E23°32'32.9"
Drugi RWY / Second RWY
026/206, 658 x 38 m, N51°27'20.3" E23°32'31.5"
Uwagi / Caution
Domek pilota i wskaźnik wiatru po wschodniej stronie pasa 04/22

Powiązane galerie: 

Żłobek Mały - Galeria 3

Żłobek Mały: Widok dróg startowych, trawka świeżo koszona, brak podmoknięć.
Autor: Piotr Pachała

Żłobek Mały - Galeria 2

UWAGA! Wykonane na podstawie google earth, nie zatwierdzone do użytku operacyjnego. Opublikowane z zgodą autora.

comments powered by Disqus
Polecane produkty ze sklepu

Lądowisko położone faktycznie

Lądowisko położone faktycznie rewelacyjnie, niestety z przykrością muszę stwierdzić, że tutejsi leśnicy niezbyt są skłonni do przyjmowania gości na lądowisku. Dzwoniłem do Nadleśnictwa Sobibór celem uzgodnienia przylotu i niestety nie wyrażono tam zgody na lądowanie pomimo braku jakichkolwiek operacji przeciwpożarowych w owym czasie na lądowisku. Być może leśnicy przymykają oko na lądowania bez uzgodnienia, natomiast proponuję jak najbardziej dzwonić do nadleśnictwa i zawracać im głowę aby się przyzwyczajali do coraz większego ruchu GA. Z lotniczym pozdrowieniem, Tomek Pruszkowski.

Chciał bym tu małą ankietę

Chciał bym tu małą ankietę zrobić jeśli można. Pytanie brzmi: Czy z tego lądowiska można by wykonywać loty widokowe w lecie? Od siebie dodam, że na początku lat 90-tych było coś takiego. Nie wiem czy na legalu czy może piloci z ZUA sobie dorabiali na lewo. Okuninka i Włodawa sciągają rzesze turystów przypominam. Proszę pisać tak lub nie ewentualnie mały komentarz. Pozdrawiam.

Dobre pytanie i trudno

Dobre pytanie i trudno odpowiedziec. Jesli wejdzie nowe prawo lotnicze a wlasciciel nie zapomni zarejestrowac i operator bedzie mial certyfikat to powinno byc mozna. Nawet legalnie...

Byłem tam pod koniec

Byłem tam pod koniec minionego sezonu i faktycznie lądowisko jest bardzo ladnie położone i mieszkańcy są bardzo mili. Radzę tylko zaplanować sobie wcześniej jakiś transport do miasta.

Pięknie położone lądowisko,

Pięknie położone lądowisko, krajobraz jak nigdzie indziej! Przyjaźni tubylcy! Leśnicy przymykają oko na prywatne lądowania, a w razie wątpliwości zawsze można zadzwonić do nadleśnictwa Sobibór. na początku lat 90-tych odbywały się z tąd loty widokowe nad Okuninke, dlaczego dziś miało by być inaczej? Lot z Warszawy trwa około jednej godziny przy przyjaznym wietrze. Zapraszam serdecznie "niegospodarz"